Udział trzecioklasistki z SP 16 w XXVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych i Gimnazjów

W Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się eliminacje rejonowe XXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Konkurs obejmował uczniów w następujących kategoriach wiekowych:
– klasy I-III,
– klasy IV-VI,
– gimnazja.
Uczestnicy mieli za zadanie przygotować do prezentacji utwór poetycki i fragment prozy.
28 marca swe umiejętności recytatorskie prezentowali uczniowie klas młodszych.
Jury spośród 46 uczestników wybrało trzech laureatów. Jednym z nich okazała się uczennica klasy 3 b Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu – Wiktoria Błaszczyk. Trzecioklasistka recytowała utwór Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Wiktoria otrzymała nagrodę książkową oraz zaproszenie na finał wojewódzki, który odbędzie się 15 kwietnia w Poznaniu.
Życzymy powodzenia !

Share