SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY dla klas II i III

W czerwcu zakończył się Szkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny, który składał się z dwóch części: pisemnej, odbywającej się w szkole i terenowej – w Parku Miejskim. Dwuosobowe drużyny klasowe musiały wykazać się znajomością zachowań ekologicznych, umiejętnością rozpoznawania wiosennych kwiatów chronionych, drzew rosnących w polskich lasach, wiedzą dotyczącą segregowania śmieci, postępowania z elektrośmieciami, przetwarzania surowców wtórnych. Zadania części pisemnej były w formie pytań, rebusów, krzyżówek, labiryntów. Zadania części terenowej polegały na rozpoznawaniu popularnych roślin, wyszukiwaniu informacji na tablicach ustawionych w parku (fauna i flora), tworzeniu krzyżówek z użyciem nazw ptaków i drzew oraz na gromadzeniu obserwacji zachowań ekologicznych.

Zwycięzcami konkursu zostały klasy: IIa i IIIc.

Drugie miejsce zajęły klasy: IIb i IIIa.

Trzecie miejsce klasy: IIc i IIId.

Czwarte miejsce klasa: IIIb.

Gratulujemy małym przyrodnikom!

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Małgorzata Bazela i Izabela Szymańska.

 

Share