„MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI” – kontynuacja programu

W klasach III zakończono realizację Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Program jest największym w Polsce długofalowym programem edukacyjnym o tej tematyce. W naszej szkole jest realizowany kolejny raz. Tegoroczni trzecioklasiści zdobywali wiedzę na temat elektrośmieci i zagrożeń, jakie stanowią dla środowiska naturalnego i tym samym dla naszego zdrowia. Wiedzą, jak postępować ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE). Poznali korzyści płynące z jego przetwarzania. W ubiegłym roku w naszej szkole była zorganizowana zbiórka elektrośmieci, które przekazano do przetworzenia.  Otrzymaliśmy kupony Funduszu Oświatowego, które zostały przeliczone na punkty. Można je wymieniać na pomoce dydaktyczne. My wybraliśmy edukacyjne tablice ekologiczne. Takie akcje proekologiczne są korzystne zarówno dla środowiska jak i dla szkół.

Share