Wyniki Szkolnego Konkursu Ekologiczno – Przyrodniczego dla klas II i III

Zadania konkursu drużynowego były w formie pytań, rebusów, krzyżówek i labiryntów. Uczniowie musieli wykazać się między innymi znajomością pięter roślinności w lasach, znaków ekologicznych, zachowań przyjaznych dla środowiska, wiedzą dotyczącą segregacji śmieci i recyklingu.  Klasy trzecie, w oparciu o zadania realizowanego programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, doskonale wiedziały jak postępować ze zużytymi sprzętami elektrycznymi i elektronicznymi. Jednym z zadań było też rozpoznawanie wiosennych kwiatów chronionych  i drzew rosnących w polskich lasach.

Wyniki konkursu:

Klasy III: 

I  miejsce: klasa 3a: Wiktoria Strzelczyk i Anna Skowrońska

II miejsce: klasa 3c: Amelia Przybył i Kacper Matysiuk

III miejsce: klasa 3d: Lena Banaszak i Igor Adamiak

Klasy II:

I  miejsce: klasa 2c: Wiktor Lewandowski i Franek Milczarek

II miejsce: klasa 2d: Borys Wolff i Jerzy Sobczyk

III miejsce: klasa 2e:  Nikodem Janiak i Jakub Jaruga

 Gratulujemy! Organizatorki konkursu: p. Małgorzata Bazela i p. Izabela Szymańska zapraszają miłośników przyrody do zmagań konkursowych w przyszłym roku szkolnym.

 Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bazela

Share