Ubiegamy się o wojewódzki certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Dnia 19 czerwca 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowująca starania SP nr 16 o wojewódzki certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą działania naszej szkoły promujące zdrowie we wszystkich jego aspektach: fizycznym, psychicznym, społecznym i duchowym. Uczniowie klas 2-6 w bogatym programie artystycznym pokazali, jak potrafią dbać o zdrowie. Wszystkim zgromadzonym bardzo spodobały się „O zdrowiu blues”, pokaz „Pierwsza pomoc to rzecz ważna”, przedstawienia „Chory kotek” i „Szlachetne zdrowie”. Wystawa prac uczniów o tematyce zdrowotnej stworzyła znakomitą scenerię dla naszych działań. Pani Elżbieta Czuba – koordynator rejonowy Szkół Promujących Zdrowie wysoko oceniła nasze działania, a szkoła otrzymała rekomendację i zostanie przyjęta do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Bardzo miłe słowa skierowała do nas także Pani Elżbieta Wojtyła – kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Kaliszu.

Szkoła czeka na certyfikat, a działania propagujące zdrowy styl życia będą kontynuowane.

Tekst: Violetta Rachwalska, Zdjęcia: Izabela Szymańska

 

Share