Klasa III c w Książnicy Pedagogicznej

 21 czerwca klasa III c odwiedziła Książnicę Pedagogiczną im. A. Parczewskiego w Kaliszu. Lekcje biblioteczne połączone z prezentacją najciekawszych zbiorów były świetnym podsumowaniem klasowego projektu edukacyjnego „Przyjaźń z książką”. Uczniowie dowiedzieli się z jakich podręczników uczyli się ich pradziadkowie. Odkryli skarby biblioteki – najcenniejsze materiały ze zbiorów specjalnych. Poznali szkołę naszych dziadków i pradziadków. Zobaczyli ciekawe eksponaty. zapoznali się z pracą biblioteki, jej zbiorami i zasadami korzystania  z katalogów oraz możliwością wykorzystania katalogu on-line. W czytelni dowiedzieli się, że cenną część jej księgozbioru stanowią rękopisy, starodruki i mikrofilmy.

     Dzieci bardzo zaciekawiła odtworzona w Książnicy pracownia artystyczna Władysława Kościelniaka – mistrza pędzla, pióra i ołówka, twórcy między innymi wielu grafik ukazujących piękno Kalisza i okolic. 

     Na koniec wizyty, w nagrodę za właściwe zachowanie i duże zainteresowanie prezentacjami, dzieci otrzymaly kolorowe zakładki do książek. Za dwa dni wakacje, nie zapomnijmy o przyjaźni z książką.

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bazela

Share