Zielona lekcja

????????????????????????????????????

Czy wszystkie lekcje muszą odbywać się w szkole? Oczywiście, że nie! W pierwszym tygodniu kalendarzowej jesieni klasy III c i III e wybrały się na lekcję do leśniczówki w Lesie Winiarskim. Dzieci nauczyły się nazywać i rozpoznawać piętra lasu, wiedzą już, jaka roślinność występuje w każdym piętrze i jakie zwierzęta tam żyją. Podczas spaceru po arboretum próbowały rozpoznawać gatunki drzew, krzewów, grzybów i innych roślin, z zaciekawieniem oglądały hotel dla owadów, paśnik i domki dla ptaków, uczyły się określać wiek drzew rosnących oraz tych już ściętych.

Na zakończenie uczniowie klasy III c  stworzyli piękne prace plastyczne z materiału przyrodniczego, a klasa III e uczestniczyła w pikniku integracyjnym przy ognisku. Dziękujemy Panu Leśniczemu za spotkanie – podczas takiej zielonej lekcji wiedza sama wchodzi do głowy!

  Tekst i zdjęcia: Izabela Szymańska i Joanna Dembowa

Share