Kino na temat

26 stycznia uczniowie klas 7b i G3d pod opieką wychowawców: p. I. Gabryelczyk i p. B. Płóciennik, wybrali się do kina Helios na projekcję filmu „Cudowny chłopak” w ramach projektu „Kino na temat”. Widzowie mogli zobaczyć wzruszającą historię chłopca, który próbuje odnaleźć się w nowej dla niego szkole. Jego działania nie należą do prostych, gdyż od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Po zakończonym seansie uczniowie wzięli udział w dyskusji dotyczącej dyskryminacji i prześladowania, omawiali problem pojawiających się uprzedzeń oraz stereotypów. Młodzi widzowie byli poruszeni filmem, chętnie brali udział w rozmowie i przedstawiali swoje przemyślenia. Wyjście do kina może być nie tylko świetną rozrywką, ale również pouczającym i skłaniającym do refleksji wydarzeniem.