By ferie były bezpieczne…

Jeszcze nie wiemy czy zimowe ferie przyniosą nam śnieg, mróz i lód, ale niecierpliwie na nie czekamy. By po dwóch tygodniach wszyscy dotarli do szkoły zdrowi i zadowoleni, zadbała pani Karolina Nowak – policjantka z Wydziału Prewencji w Kaliszu. Podczas rozmowy zarówno z młodszymi, jak i starszymi uczniami przypomniane zostały kwestie poruszania się po drogach, bezpiecznego podróżowania, zabaw z rówieśnikami i zwierzętami. Młodsze dzieci dostały szczegółowe instrukcje jak mają się zachować, gdy  będą same w domu i co robić gdyby były świadkami wypadku. Ze starszymi uczniami rozmawiano o unikaniu dopalaczy, środków odurzających, nieznanych substancji,  a wszystkim uczniom jeszcze raz przypomniano o bezpieczeństwie w sieci i rozważnym korzystaniu z internetu.
 
Zdjęcia: Izabela Szymańska
Share