Kolejne sukcesy uczniów klas I-III w „Rebusiku”

Dnia 7 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu odbył się XXI Kaliski Turniej Językowy Rebusik, organizowany w tym roku pod hasłem „Baśnie, bajki i bajeczki”. Do zmagań konkursowych przystąpiło 30 uczniów z 9 kaliskich Szkół Podstawowych.. Zadania miały formę łamigłówek, rebusów i diagramów wymagających od uczniów znajomości bajek i baśni Christiana Andersena, Marii Konopnickiej oraz Ignacego Krasickiego, sprawdzały także spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia. Mimo tak trudnej tematyki, drużyna z naszej szkoły okazała się najlepsza  i zajęła I miejsce w klasyfikacji zespołowej. Dodatkowo uczniowie uzyskali czołowe miejsca indywidualnie:

uczennica klasy I b – Wiktoria Stefaniak zdobyła 3 miejsce wśród klas pierwszych, uczeń klasy II a – Jakub Bażant wywalczył  1 miejsce w kategorii klas drugich uczennica klasy 3 e – Gabriela Stefaniak zdobyła 1 miejsce wśród klas trzecich

Jesteśmy z Was dumni!

Tekst: Joanna Dembowa

Share