II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „Born To Sing”

13 marca 2018 r. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „Born To Sing” dla uczniów klas III – VII szkół podstawowych, którego ideą jest zachęcanie dzieci do rozwijania umiejętności językowych i wokalnych.

Udział w drugiej edycji konkursu zgłosiło sześć szkół: SP 8, SP 15, SP 16, SP 17, SP 18 oraz SP 23. Placówki reprezentowane były przez solistki i solistów, którzy wystąpili w wybranym przez siebie repertuarze w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas III – V oraz klas VI – VII.

Wszystkich młodych wokalistów wysłuchało i oceniało jury w składzie: pani dr Beata Szymańska (przewodnicząca), pani Małgorzata Wrotkowska oraz pan Borys Przetakiewicz. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele języka angielskiego: pani Katarzyna Poprawska, pani Dominika Kołodziejczak, pan Przemysław Walczak oraz pan Jakub Grześkowiak.

Po zakończeniu części konkursowej nastąpił czas podsumowania, ogłoszenia wyników oraz wręczenia przez panią Sławomirę Roumieh, Wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 16, dyplomów, nagród i upominków.

Laureatami zostali:

W kategorii uczniów klas III – V:
I miejsce – Gabriela Garbowska , SP 16
II miejsce – Maria Ignasiak, SP 15
III miejsce – Piotr Walczak, SP 16
Wyróżnienie – Julia Chabierska, SP 18

W kategorii uczniów klas V- VII:
I miejsce – Katarzyna Antolak, SP 18
II miejsce – Zuzanna Waszak, SP 17
III miejsce – Jessika Zduniak, SP 16
Wyróżnienie – Wiktor Balcerzak, SP 23

Nagrody i poczęstunek dla uczestników konkursu ufundowali: Dyrektor i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu, wydawnictwo językowe Oxford University Press, firma Berlin-Chemie Menarini, właściciel sklepów odzieżowych QUI, Studio Nagrań Abba Pater w Kaliszu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Urząd Miejski w Kaliszu oraz firma ‚Tiramisu’. Za pomoc serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!

Share