Brawo Jurek!! Brawo Matylda i Martyna!!

27 stycznia 2018r. odbyły się przesłuchania do IX Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”,  w których uczeń klasy 3d – Jerzy Sobczyk decyzją jury zdobył Nagrodę Kapituły Konkursu. Jurek jak przyznało jury -ujął: „brawurową recytacją, wyjątkowym dla tak młodego wieku zrozumieniem tekstu poetyckiego oraz niewątpliwymi predyspozycjami aktorskimi”. 3 marca 2018r. w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Turku – jako podsumowanie konkursu odbyła się uroczysta gala finałowa, na której obok wystawy zwycięskich prac (w kategorii plastycznej i fotograficznej) zgromadzeni goście mogli wysłuchać najlepszych recytatorów. Zwieńczeniem gali było wręczenie laureatom nagród.

24 marca 2018r. odbył się finał konkursu  „Zabawa z poezją” – organizowanego przez MDK i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu. Jurek w pięknym stylu obronił swój sukces sprzed roku – zdobywając pierwsze miejsce i tytuł Najlepszego Recytatora roku szkolnego 2017/2018 w kategorii klas 0 – III.

Tytuł Najlepszego Recytatora roku szkolnego 2017/2018 w kategorii klas 4 – 7 otrzymała Matylda Szuszkiewicz (kl 5a) zdobywając I miejsce. Wyróżnienie otrzymała również Martyna Urbaniak z klasy 7. 

Jurkowi i jego starszym koleżankom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Share