Majowe wspomnienia niezwykłych wydarzeń

Maj wywołuje w nas wspomnienia niezwykłych wydarzeń z kart historii naszego narodu. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: Państwowe Święto Pracy, Państwowe Święto Flagi oraz Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Należy pamiętać także o wydarzeniach związanych z zakończeniem II wojny światowej.

Dla upamiętnienia tych ważnych dat, 27 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Dzięki krótkiej scence widzowie mieli m.in. okazję przenieść się w czasie i stać się obserwatorami genezy Konstytucji 3 Maja. Uroczystość uświetnił występ chóru pod kierunkiem pani Iwony Gabryelczyk.

Na koniec wyświetlona została prezentacja najpiękniejszych miejsc w Polsce oraz obrazów Jana Matejki, ukazujących barwną historię Polski. Mamy nadzieję, że zaprezentowane informacje przyczynią się do świadomego przeżywania świąt majowych.

Nad całością przygotowań czuwały: pani Sylwia Biniek i pani Katarzyna Marciniak, nagłośnieniem zajął się pan Karol Wanat. Szczególne podziękowania należą się młodzieży, która zaangażowała się w przygotowanie całej uroczystości.

Share