Zajęcia muzyczne z rodzicami w świetlicy szkolnej

Codzienna praca i obowiązki sprawiają, że często brakuje nam czasu na wspólne jego spędzenie z dziećmi, a zwłaszcza na gry i zabawy. Dlatego postanowiliśmy zaprosić dzieci wraz z rodzicami do świetlicy szkolnej na zajęcia muzyczno-ruchowe. Muzyka w połączeniu z ruchem uwrażliwia, uspokaja, wyzwala chęć działania, daje możliwość wyładowania negatywnych emocji. Ruch z wykorzystaniem muzyki działa na wyobraźnię dzieci, doskonali koordynację słuchowo- ruchową, pobudza aktywność dzieci. Gry mają przynieść radośći zadowolenie.

Inną korzyścią zabaw z udziałem muzyki jest możliwość wypracowania u dzieci cech takich jak: własna organizacja pracy, poczucie współdziałania w grupie.

Rodzice, którzy potrafią bawić się z dzieckiem współuczestniczą we wzmacnianiu więzi z nim. Dzieci bawiąc się z rodzicami czują się szczęśliwe i bardziej pewne siebie, a rodzice mogą zobaczyć ich świat wewnętrzny, dzięki czemu łatwiej im zrozumieć potrzeby dziecka.

Liczy się świetna zabawa i satysfakcja ze wspólnie spędzonego czasu. Zajęcia okazały się ciekawą formą spędzenia czasu z dzieckiem. Było wiele radości i dobrej zabawy.

 Tekst i zdjęcia: Ewa Trzęsicka

Share