XII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ludowej

XII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ludowej pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza Pana Grzegorza Sapińskiego organizowany w Szkole Podstawowej nr 16 już za nami. W scenerii wiosennego sadu zaprezentowali się młodzi artyści w barwnych, ludowych strojach. Podczas konkursu swoje talenty przedstawiło 72 uczniów klas 1-3 z 9 szkół Kalisza i powiatu. Jak zwykle mogliśmy podziwiać piękno i bogactwo polskiego folkloru. Rozśpiewana „szesnastka” była pełna życia – furkotały wstążki, wirowały kolorowe spódnice.

W tegorocznym jury zasiedli: pani Magdalena Nowak, panowie Marcin Wieczorek i Łukasz Pieniążek. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Solista: Wiktor Jabłoński SP w Tomicach 

Zespół wokalny: Koźminianki SP w Koźminku

Zespół wokalno-taneczny: Dobrzanki  ZS-P nr3 w Kaliszu 

Grand Prix – Nagrodę Prezydenta miasta Kalisza i Nagrodę Dyrektora SP 16 otrzymał zespół wokalno-taneczny „Dobrzanki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Kaliszu, przygotowany przez panie Anetę Plotę i Iwonę Słopień.

Oto szczegółowe wyniki konkursu

Kategoria : solista lub solista

I miejsce: Wiktor Jabłoński SP w Tomicach 

II miejsce: Ada Jarek SP nr 17 w Kaliszu 

III miejsce: Agnieszka Góralczyk SP w Koźminku 

Wyróżnienie: Hanna Drabińska SP nr 16 w Kaliszu

Wyróżnienie: Miłosz Milewski SP nr 16 w Kaliszu 

Wyróżnienie: Ewa Banasiak SP nr 7 w Kaliszu 

Kategoria: zespół wokalny

I miejsce: Koźminianki SP w Koźminku 

II miejsce: Ludowe Nutki SP nr 18 w Kaliszu 

III miejsce: Majkowianki SP nr 2 w Kaliszu 

Wyróżnienie: Śpiewające wianki SP nr 7 w Kaliszu 

Wyróżnienie: Dobrzanki ZS-P nr 3 w Kaliszu 

Wyróżnienie: Słoneczka SP nr 10 w Kaliszu 

Kategoria : zespół wokalno – taneczny

I miejsce: Dobrzanki  ZS-P nr3 w Kaliszu 

II miejsce: Śląska gromadka SP nr 16 w Kaliszu 

III miejsce: Wesołe nutki  SP nr 2 w Kaliszu 

Konkurs uświetnił występ Zespołu Pieśni „Brzezinianki”. Podziwialiśmy również wykonawców tańca towarzyskiego – Katarzynę Naderę i Jakuba Jakubczaka oraz Martynę Sokołowską  i Jakuba  Wielgockiego z Centrum Tańca Wypych.

Występy konkursowe oglądali również zaproszeni goście: Wicedyrektor ODN Kalisz pan Jerzy Szukalski reprezentujący Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego panią Marzenę Wodzińską, Wicestarosta Kaliski pan Jan Kłysz, Naczelnik Wydziału Edukacji pan Mariusz Witczak, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Kaliszu pani Alicja Januszkiewicz, Przedstawiciel Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej pani Elżbieta Włodarczyk.

Po części konkursowej goście i uczestnicy mogli skosztować regionalnych smakołyków podczas biesiady w szkolnej stołówce.

Wszystkim występującym – w imieniu pani Marzeny Wodzińskiej – pogratulował pan Jerzy Szukalski. Wręczył on nagrody solistom. Następnie zabrała głos pani dyrektor Agnieszka Wańka, która wyraziła swój podziw i uznanie dla uczestników, ich opiekunów i rodziców. Podziękowała prowadzącej konkurs pani Małgorzacie Kędzierskiej oraz organizatorkom imprezy – nauczycielkom Marii Pietrzak, Anecie Jeziorskiej, Joannie Dembowej, Urszuli Trzęsale, Ewie Trzęsickiej, Ilonie Goździewicz i Ewelinie Nawrockiej.

Słowa podziękowania należą się także współwykonawcy scenografii pani Agnieszce Kornackiej, pani Izabeli Szymańskiej za przygotowanie obszernej fotorelacji z konkursu oraz pięknych plakatów, rodzicom uczniów naszej szkoły za pomoc w przygotowaniu biesiady oraz pracownikom obsługi szkoły.

Impreza mogła się odbyć dzięki sponsorom, którym propagowanie polskiego folkloru jest szczególnie bliskie. W tym roku wśród nich znaleźli się:

Starosta kaliski Pan Krzysztof Nosal

Pani Marzena Wodzińska

Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej

Kaufland

Fabryka Firanek i Koronek HAFT

MKS Energa Kalisz

Sklepy: Hokus Pokus, Bibelocik, Kleks,

E’Leclerc

Dominik Parczyński – Sklep papierniczy PLASTYK

WSiP

Hurtownia Marker

Pani Karolina Drabińska

Księgarnia Kaliska

Pani Urszula Cicha-Kinowska, właścicielka Zakładu Cukierniczego Andruty Kaliskie

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Kaliszu

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kaliszu

Spółdzielnia Mleczarska Lazur

Zakład Wędliniarski Państwa Katarzyny i Wojciecha Fiderkiewiczów

Piekarnia Państwa Mirosławy i Stanisława Paraczyńskich

Piekarnia Państwa Ewy i Grzegorza Olszyna

Cukiernictwo Koszyczarski

Pan Robert Balcerzak

Państwo Aneta i Karol Krupińscy

Państwo Marzena i Zbigniewi Kolenda

Państwo Ilona i Marcini Adamus

Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Choć w uszach nadal brzmią pięknie wyśpiewane ludowe piosenki, my już dziś zapraszamy na spotkanie w następnym roku szkolnym. Do zobaczenia za rok!

Tekst: Maria Pietrzak, zdjęcia Izabela Szymańska


Link do albumu ze zdjęciami:
https://photos.app.goo.gl/mYEsl45kWcXhJms73

Share