Laureaci XXVI Miejskiego Konkursu Recytatorskiego

XXVI Miejski Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej, objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, odbył się 15 maja 2018 roku. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Ich zadaniem było przygotowanie do recytacji dwóch wierszy o dowolnej tematyce. Naszą szkołę reprezentowali : Nikola Antczak (3a), Jurek Sobczyk (3d), Matylda Szuszkiewicz (5a) i Patrycja Witkowska (5b).

W jury zasiedli: pani Elżbieta Stadtmüller – prezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz, pani Bożena Remelska – aktorka Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu oraz pan Andrzej Zmyślony – kaliski literat i publicysta, którzy oceniali kulturę słowa, właściwe interpretowanie tekstów, a także umiejętność radzenia sobie z tremą. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I – klasy I-III szkoły podstawowej

I miejsce – Julia RUBIK, SP 24
II miejsce – Hanna ANTONIEWICZ, SP 10
III miejsce – Jerzy SOBCZYK, SP 16
wyróżnienie – Magdalena JÓZEFIAK, SP 12
wyróżnienie – Wiktor JABŁOŃSKI, SP w Tomicach
Kategoria II – klasy IV-VI szkoły podstawowej

I miejsce – Patrycja WITKOWSKA, SP 16
II miejsce – Julia CHOLAJDA, SP 7
III miejsce – Anna MATUSIAK, SP 10
wyróżnienie – Gabriela KAROLAK, SP 14
Reprezentantom naszej szkoły i laureatom serdecznie gratulujemy!

Share