Maj-Miesiąc Książek

Mały Samorząd zorganizował akcje związane z Majowymi Dniami Książek. Odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny, w którym przedstawiciele klas 0 -III rysowali ulubione historie, wydarzenia i postacie do znanych im bajek i baśni. Miała miejsce akcja „Drugie życie książki”, dzieci przynosiły książki wielokrotnie przeczytane i za zgodą rodziców wymieniały je na inne. W ostatnim dniu akcji zorganizowano wspólne czytanie ulubionych książek na długich przerwach. Dzieci znalazły sobie wygodne miejsca na materacach i pufach, oglądały, czytały, pokazywały sobie wzajemnie ilustracje w książkach namawiając kolegów do przeczytania ulubionej książki. Miejmy nadzieję, że entuzjazm dzieci widoczny podczas akcji zaowocuje częstymi odwiedzinami w bibliotece i wzmożonym czytelnictwem.

Opiekunki Małego Samorządu, zdjęcia: Izabela Szymańska

Share