Archeologiczna podróż w czasie

8 czerwca klasa 1 b wyruszyła na wycieczkę do Rezerwatu Archeologicznego na Zawodziu, gdzie zwiedziła dawny gród będący jednym z ważniejszych w czasach piastowskich. Dzięki jego częściowej rekonstrukcji uczniowie zapoznali się z ówczesnym codziennym życiem podporządkowanym cyklowi przyrody i pracy na roli. To była wspaniała podróż w czasy średniowiecza z elementami aktywności fizycznej: potyczki „Turów” i „Wilków”, przeciąganie liny. Dzieci zdobywały wiedzę i świetnie się bawiły.
Wycieczkę uprzyjemnił czas spędzony przy ognisku i pieczeniu kiełbasek, a wcześniej zjedzone lody były wspaniałą ochłodą w tym upalnym dniu. To wyjątkowe spotkanie z historią w pięknej scenerii na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie wycieczki i troskliwą opiekę.
 
                                                                                     Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bazela
Share