Bieg dla Amelki

9 czerwca w Parku Miejskim odbył się charytatywny Bieg dla Amelki.
Amelka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem oraz pęcherzem neurogennym. Niedawno stwierdzono u niej także padaczkę. Przeszła wiele operacji i wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej i umysłowej.
W tej chwili Amelia porusza się pełzając na przedramionach. Posiada wózeczek przystosowany dla niej, by mogła być bardziej samodzielna. Jest pogodną i uśmiechniętą dziewczynką. 
Pomóc można było na dwa sposoby – za pośrednictwem strony internetowej Zostań Aniołem lub po prostu wrzucając datek do puszki podczas biegu. Trasa wiodła wokół parku, a każdy uczestnik mógł w dowolnym momencie włączyć się do biegu.

Organizatorami biegu byli: Małgorzata Skrzypczak- nauczyciel SP 16, Tomasz Jeżyk -Fundacja Bread Of Life i Przemysław Caruk-klub Baster Team.

Tekst: Małgorzata Skrzypczak, Zdjęcia: Izabela Szymańska
Pozostałe zdjęcia w albumie: https://photos.app.goo.gl/jRsaoUPYWQ1GfoWy9
Share