Nauka poszła w las

15 czerwca klasa III c zamiast siedzieć w szkolnych ławkach wybrała się do lasu. Podczas podchodów w Lesie Winiarskim dzieci nawet nie zauważyły, że korzystają ze szkolnych umiejętności: czytania ze zrozumieniem, liczenia, że powtarzają wiadomości z przyrody, ekologii, że uczą się logicznie myśleć, podejmować decyzje oraz pracować w grupie. Przy świetnej zabawie czas szybko mijał, a znaleziony „skarb” wynagrodził zmęczenie i ból nóg po długiej wędrówce.
Nasza wycieczka do lasu pokazała, że umiemy pomagać sobie wzajemnie, ale również i to, że umiemy zadbać o wspólne dobro – posprzątaliśmy leśny parking ze śmieci, które zostawiają tam – niestety – dorośli!
Bardzo dziękujemy mamie Norberta – pani Justynie Dutkowiak, że z nami pojechała.

Tekst i zdjęcia: Izabela Szymańska

Share