Wycieczka klasy 2b Gimnazjum

Klasa 2b gimnazjum uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Zakopanego. Podczas pobytu w górach uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc, zapoznali się z krajobrazem Tatr oraz z historią tego miejsca.

Pierwszego dnia celem było zdobycie szczytu Gubałówki, gdzie podziwiali przepiękną panoramę Tatr. Następnie spacer po Krupówkach oraz zwiedzanie zabytkowego, najstarszego w Zakopanym Cmentarza na Pęksowym Brzyzku.

Następnego dnia, pod opieką przewodnika, czerwonym szlakiem, uczniowie udali się na wycieczkę nad Morskie Oko. Pani przewodnik przedstawiła wszystkim informacje dotyczące fauny i flory występującej w Tatrach, historii Tatr oraz zapoznała z nazewnictwem górskich szczytów. Na koniec dnia uczniowie wzięli udział w prelekcji o tematyce tatrzańskiej, przedstawionej w Izbie Regionalnej przez p. Gąsienicę – górala z Tatr. Przybliżył im historię ludności Tatr, uczniowie poznali stroje ludowe górali oraz posłuchali góralskich przyśpiewek.

Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili Skocznię narciarską – Wielką Krokiew w Zakopanem i byli świadkami treningu skoczków narciarskich. Po krótkim spacerze po ulicach Zakopanego udali się w drogę powrotną do domu. Zadowoleni i szczęśliwi wrócili do Kalisza.


Notatka,zdjęcia: Urszula Wiśniewska

Share