Spotkanie z Policją

W naszej szkole odbyły się dwa spotkania w klasach 1-3, a także w klasach 4-6 z przedstawicielami policji. Zbliżają się wakacje na które wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają. Wakacje to czas swobody i zabawy, jednak zawsze musimy pamiętać o bezpieczeństwie.

Panie policjantki st.sierż. Agnieszka Olejnik- Mucha i st.sierż. Karolina Nowak opowiedziały nam o zagrożeniach podczas pobytu nad wodą, w lesie , w górach, a przede wszystkim przypomniały podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Dowiedzieliśmy się o zagrożeniach czyhających w sieci, poznaliśmy zjawisko cyberprzemocy, a także gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Uczniowie bardzo uważnie słuchali i zadawali pytania oraz dzielili się własnymi doświadczeniami w danym temacie. 

Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu uczniowie będą rozważnie i odpowiedzialnie korzystać z internetu i wielu innych atrakcji, które na nich czekają.

Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Tekst i zdjęcia: Ewa Trzęsicka

Share