Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2018

W dniach 8 – 9 czerwca przedstawiciele naszej szkoły zostali zaproszeni do Warszawy na niezwykłą uroczystość.

Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą to niepowtarzalna okazja do podzielenia się własnymi doświadczeniami, zainspirowania się pracą innych, a także, a może przede wszystkim, do pochwalenia się ciekawymi przedsięwzięciami, które podejmowaliśmy na różnych etapach programu. Nasz szkolny zespół uczniowsko-nauczycielski (p. Sławomira Roumieh, Agnieszka Bartoszek – Grzelak, Patrycja Witkowska Vb, Martyna Urbaniak VIIa, Marta Mirek IIIa gimn.) przekrojowo omawiał wszystkie etapy programu Szkoła z Klasą 2.0 2017/2018. Pierwszego dnia opowiadałyśmy o tym, co działo się w naszej szkole przez ostatni rok, jak się do działań przygotowywaliśmy, jak prowadziliśmy ewaluację. Zaprezentowałyśmy plakat – fotoreportaż dokumentujący najważniejsze wydarzenia.

Eksperci docenili działania wolontariatu, podobały im się imprezy integrujące młodzież i środowisko.

Drugi dzień Festiwalu to dzień warsztatowy. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli okazję wziąć udział w szkoleniach i innych aktywnościach, nauczyć się czegoś nowego, a przy tym wszystkim dobrze bawić i miło spędzić czas.

Nie samą szkołą żyje człowiek, więc stosując się do tej zasady, zwiedzałyśmy Warszawę z przewodnikiem, wieczorem wędrowałyśmy uliczkami Starego Miasta, jadłyśmy lody, a kiedy zrobiło się ciemno, poszłyśmy nad Wisłę, by w Multimedialnym Parku Fontann obejrzeć spektakl „Książę Niedźwiedź”. Piękna a zarazem wzruszająca historia o miłości przeplatała się ze spektakularnym tańcem fontann w rytm muzyki i barwnych laserów.

Cieszymy się, że mogłyśmy tam być.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Przyjaciołom szkoły, że zorganizowali i przeprowadzili tyle wspaniałych przedsięwzięć. Mamy się czym chwalić, bo naprawdę ciężko pracowaliśmy (a przy okazji świetnie się bawiliśmy).

Zespół Szkoły z Klasą 2.0, Sławomira Roumieh i Agnieszka Bartoszek – Grzelak

 

Share