Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku  odbyły się uroczyste Inauguracje Roku Szkolnego 2018/2019 Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu

Na boisku szkolnym przy ul. Fabrycznej w uroczystościach uczestniczyli uczniowie klas 4-6 i klas młodszych. Na terenie budynku przy ul. Teatralnej w uroczystościach  brali udział uczniowie klas 7,8 i gimnazjum. Uroczystości rozpoczęły się od Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Następnie zabrała głos Pani Dyrektor Agnieszka Wańka, która powitała wszystkich uczniów, rodziców, pedagogów oraz zgromadzonych gości. Przedstawiła organizację  roku szkolnego, zapoznała nowych uczniów z tradycjami szkolnymi oraz życzyła dużo radości i samych sukcesów na nowy rok szkolny. Cześć artystyczną rozpoczęcia roku szkolnego dla klas 4-6 przygotowały uczennice klasy 5 pod kierunkiem p. M. Piekarskiej. O godzinie 10.00 odbyło się rozpoczęcie klas  0-3 i występ uczniów klas młodszych.

 Po uroczystościach uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do swoich klas.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym.

Share