„W hołdzie dla Niepodległej – polskie tańce narodowe”

28 września odbyła się w naszej szkole uroczystość dla klas 0-3 związana z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach projektu edukacyjnego „W hołdzie dla Niepodległej” spotkaliśmy się aby zobaczyć „Polskie tańce narodowe”. Gościliśmy dyrekcję naszej szkoły: p. A. Wańkę, p. S.Roumieh oraz p. B. Paszak (dyrektor MDK w Kaliszu). Na scenie zaprezentowali się: tancerze z oddziału przedszkolnego (polonez), uczniowie z kl. 1b (polonez), wychowankowie świetlicy (kujawiak) oraz uczniowie kl. 2b (krakowiak). Gościnnie wystąpił Teatr Pieśni i Tańca MDK „Patrimonium” w wiązance tańców polskich.  W patriotyczny nastrój wprowadziła nas studentka UAM p. K. Ślachetka pięknie grając na skrzypcach poloneza „Pożegnanie Ojczyzny”.

Tekst: Małgorzata Kędzierska,  zdjęcia: Izabela Szymańska

 

Share