Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

We wtorek 23 października 2018, w ramach projektu „Akademia Rozwoju w Szkołach Podstawowych i Liceach Miasta Kalisza”, grupa 22 uczniów z klas 5-7 odwiedziła Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Uczestnicy wycieczki mogli w innowacyjny sposób poznać prawa chemiczne, fizyczne i przyrodnicze poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń i eksperymentów na interaktywnych stacjach lub eksponatach. W tym największym centrum nauki w Polsce nie ma tabliczek z napisem „Nie dotykać!” – wręcz przeciwnie, tu każdy mógł uruchomić wszystkie eksponaty przekręcając je, wchodząc do ich wnętrza, krzycząc do nich lub wskakując na nie. Chętni uczniowie wzięli też udział w pokazie pt. „Teatr Wysokich Napięć”, podczas którego stanęli oko w oko z prądem i przeżyli elektryzujące chwile.

Mimo deszczu i wiatru za oknami, każdy uczestnik wycieczki opuszczał Centrum Nauki Kopernik z uśmiechem na ustach i rozbudzoną wyobraźnią. Miejsce zrobiło na wszystkich piorunujące wrażenie! Wystarczy popatrzeć na zdjęcia.

Opiekun: Jakub Grześkowiak

Share