Innowacja „Szkolnej ławy czar – przygoda z kaligrafią i książką”

12 XII uczniowie kl. 1a uczestniczyli w warsztatach kaligraficznych przygotowanych przez pracowników Działu Zbiorów Specjalnych PBP Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu. Warsztaty są kolejnym etapem wdrażanej w klasie innowacji pedagogicznej. Po obejrzeniu bogato wyposażonej pracowni przyszła kolej na kaligrafię…Prawdziwym gęsim piórem lub stalówką dzieci pisały literki. Dla niektórych to było bardzo duże wyzwanie, ponieważ spośród autorów prac zostanie wybrany „Klasowy Mistrz Kaligrafii”. 
Uczniowie zwiedzili pracownię Władysława Kościelniaka oraz dział wypożyczania książek. Wizyta zakończyła się wręczeniem pamiątkowych zakładek do książek i obietnicą powrotu na kolejne warsztaty.


Teksty i zdjęcia: Małgorzata Kędzierska

Share