Smacznie, zdrowo, kolorowo i wesoło!

W klasie 2 b dzieci wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, daje nam siły do pracy, nauki i zabawy.

W ramach cyklu zajęć „Rondelkolandia”, rozbudzającego zainteresowania kulinarne, dzieci przygotowały na drugie śniadanie owocowo – warzywne przysmaki. Były: „sałatka z niczego”, „regaty na liściach sałaty”, „kocie przysmaki”, „mądre główki sówki” i wiele innych pyszności. Uczniowie wykorzystując przyniesione produkty wykazali się dużą pomysłowością, zwracali uwagę na higienę przygotowania i spożywania posiłku. Zadbali też o jego estetyczne podanie. Najwięcej radości sprawiła wspólna degustacja kulinarnych cudów. To były bardzo „smaczne zajęcia”.

Dopełnieniem tego wydarzenia była wzorowo przygotowana i przeprowadzona przez Wiktora Ratajczyka prezentacja o zdrowej żywności. Uczeń przedstawił podstawowe zalecenia żywieniowe. Omówił piramidę żywienia, przygotował dla kolegów zadania utrwalające i sprawdzające przekazywaną wiedzę.

Takie zajęcia rozwijają samodzielność, umiejętność współpracy w grupie i zachęcają do angażowania się w zajęcia kulinarne w domu rodzinnym. 

Pamiętajmy, to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie!

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bazela

Share