„Warzywne stworki”

08.01.2019 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia mające na celu pogłębienie wiadomości na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia, wartości odżywcze wykorzystane w posiłkach pod różną postacią, oraz najczęstsze zagrożenia związane z niewłaściwym odżywianiem. W dobie dominacji produktów fast food oraz popularności biernych form spędzania wolnego czasu, promowanie zasad zdrowego odżywiania ma szczególne znaczenie dla kondycji zdrowotnej. Żeby sprawić, aby owoce i warzywa smakowały jeszcze lepiej wychowankowie świetlicy stworzyli piękne owocowo- warzywne stworki; pojawiły się zajączki, misie, jeżyki, gąsienice, motylki, choinki , bałwanki itp..

Zdrowie każdy ma swoje, więc dbajmy o nie rano i wieczorem,

Zdrowie to też radość, zdrowie to też smak, więc dbajmy o nie przez cały czas.

   Tekst: Ewa Trzęsicka, zdjęcia: Izabela Szymańska

Share