„Szkolnej ławy czar- przygoda z kaligrafią i książką” – innowacja w klasie 1a

30 stycznia uczniowie klasy 1a uczestniczyli w kolejnych warsztatach kaligraficznych organizowanych przez pracowników Działu Zbiorów Specjalnych PBP Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu. Tym razem p. A. Wojtynka zaprosiła uczniów do wykonania gęsim piórem lub stalówką ozdobników literowych. Było to zadanie wymagające skupienia, cierpliwości i dokładności. Wszyscy pracowali wytrwale i z wielkim zaangażowaniem. Po warsztatach kaligraficznych uczniowie zostali zaproszeni do sali wykładowej, w której p. A. Zimna z działu wypożyczania książek przeczytała książkę E.Stadtmiiler „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”. Każdy mógł zapoznać się z ciekawymi książkami dla dzieci (poczytać sobie, poznać autora, ilustratora), wymienić się spostrzeżeniami z rówieśnikami i panią bibliotekarką. Największą atrakcją pobytu w Książnicy Pedagogicznej była prezentacja papierowego teatrzyku kamishibai „O panach palcach” J. Brudzewskiego.

Tego samego dnia na wywiadówce dla rodziców pani B. Celer (kierownik Działu Zbiorów Specjalnych PBP Książnicy Pedagogicznej, która objęła patronatem honorowym innowację) podsumowała wraz z wychowawcą działania wdrażanej innowacji „Szkolnej ławy czar – przygoda z kaligrafią i książką” w I okresie roku szkolnego 2018/2019.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Kędzierska

Share