„Ruch dla każdego” – innowacja pedagogiczna na zajęciach wychowania fizycznego

W ramach innowacji pedagogicznej na zajęciach wychowania fizycznego „Ruch dla każdego” uczniowie klas 3a i 3b odwiedzili kręgielnię, na której mogli nauczyć się zasad gry opartej na uczciwej rywalizacji, kształtującej rozwój umiejętności związanych  z osiąganiem celu. Gra w kręgle  uczy dyscypliny oraz koncentracji.

Kolejnym miejscem, które odwiedziła młodzież było Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie. Pod okiem trenera uczniowie spróbowali swoich sił na ergometrze wioślarskim i zapoznali się z przystanią wioślarską. Poznali technikę wiosłowania i mogli sprawdzić się wiosłując na dystansie 300m. Klasa 3b mogła również przyjrzeć się treningowi na siłowni, który wykonywała wicemistrzyni olimpijska, reprezentantka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego – Marta Walczykiewicz. Takie spotkanie na pewno zostanie w ich pamięci na długo.

Następnym punktem innowacji były zajęcia w „Fabryce Formy”. Na miejscu trener fitness poprowadził dla uczniów trening wzmacniająco – rozciągający z przyborami. Trening miał na celu wzmocnienie mięśni brzucha. Zawierał również ćwiczenia relaksujące i rozluźniające pozwalające uelastycznić i wysmuklić poszczególne partie mięśniowe całego ciała. Po treningu gimnazjaliści zostali poinstruowani o technice wykonywania ćwiczeń na poszczególnych sprzętach siłowych i sami próbowali je wykonać.

Ostatnim miejscem, jakie odwiedziła młodzież, był Aquapark. Zjeżdżalnie, jacuzzi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy innowacji. Czas spędzony w wodzie przysporzył wszystkim uczniom, oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości.

Już niedługo kolejne atrakcje.

Share