Ważne informacje, ogłoszenia – biblioteka

Konkurs na „Superczytającą  Klasę”

Od 6 marca do końca maja 2019 roku  biblioteka szkolna ogłasza Konkurs na „Superczytającą  Klasę” Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach – klasy 1-3 i 4-6. Wyniki konkursu za poszczególne miesiące i końcowe będą prezentowane w formie graficznej.

Najlepsi czytelnicy zostaną nagrodzeni.

ogłoszenie: Izabella Wagan i Monika Kuczmańska

Konkurs na przygotowanie lapbooka z książki

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu organizuje konkurs na przygotowanie lapbooka z książki, która nie jest lekturą szkolną i ma za zadanie zachęcić innych uczniów do przeczytania danej pozycji.  Gotowe lapbooki (wykonane przez osoby indywidualne lub grupę) należy przynieść do biblioteki w terminie do 15 marca 2019 roku.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

ogłoszenie: Izabella Wagan i Monika Kuczmańska

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS „KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM – KWIATY KWITNĄCE NA DRZEWACH”

-Wiek od 4 lat, młodzież, dorośli  i seniorzy

-Samodzielna praca plastyczna inspirowane obserwacją świata kwiatów, z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej.

– Prace płaskie i przestrzenne – różne techniki–  nie używać materiałów nietrwałych i sypkich.

– Prace płaskie  w formatach A4-A2. Nie należy ich składać, oprawiać ani rolować!

– Praca przestrzenna powinna mieć wymiary nie większe niż 40cm x 40cm,

–  Dodatkową techniką jest fotografia – każdy autor może złożyć w konkursie od dwóch fotografii w formacie min. 21 – 30 cm, które stanowią komplet o tematyce konkursowej oraz zapis cyfrowy na CD.

Na odwrocie każda praca powinna być podpisana danymi dotyczącymi poszczególnych uczestników – Imię, nazwisko i wiek uczestnika, nazwa naukowa i łacińska kwiatu,

„KWIATY KWITNĄCE NA KRZEWACH” (kwiaty forsycji, hortensji, jaśminowca…)

Prace należy przynieść do BIBLIOTEKI SZKOLNEJ ( ul. Fabryczna13-15)

Drobne upominki z biblioteki szkolnej-( mała gipsowa figurka do malowania) dla każdej osoby, która przyniesie minimum2 prace