Innowacja „ Szkolnej ławy czar – przygoda z kaligrafią i książką” – warsztaty kaligraficzne w kl. 1a

27 lutego uczniowie klasy 1a uczestniczyli w kolejnych warsztatach kaligraficznych przygotowanych przez p. A. Wojtynkę, pracownika Działu Zbiorów Specjalnych PBP Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu.

Tym razem uczniowie musieli zmierzyć się z trudniejszymi ćwiczeniami kaligraficznymi, wymagającymi ogromnej precyzji, cierpliwości i wytrwałości. Kapituła Działu Zbiorów Specjalnych wyłoni już niebawem „Małego Mistrza Kaligrafii”. Po kaligrafii dzieci uczestniczyły w kolejnych warsztatach „Przygoda z książką” przygotowanych przez p. A. Zimną z Działu Wypożyczania.

Po zaprezentowaniu „Dobrego wychowania wierszem” autorki B. Piergi przyszedł czas na ulubiony przez uczniów kl. 1a „Teatrzyk kamishibai”. Dzieci obejrzały przygody groszków, a następnie rysowały swoje propozycje do teatrzyku. Największą atrakcją był „występ publiczny”.  Każdy uczeń kl. 1a zaprezentował się w teatrzyku kamishibai i otrzymał ogromne brawa za swój pierwszy publiczny występ. 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty w Książnicy i nowe atrakcje w ramach wdrażanej innowacji pedagogicznej!

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Kędzierska

Share