Polska wspiera Madagaskar- bądź częścią Mada Wyprawki!

Samorząd uczniowski włączył się w projekt realizowany przez studentów UAM „Studenci UAM bez Granic”, w ramach którego wspierane są placówki edukacyjne. W ubiegłych latach studenci byli w Tanzanii, Paragwaju, Indonezji i w Nepalu. Tym razem jadą na Madagaskar, już po raz drugi. Razem z nimi zbieramy materiały papiernicze dla dzieciaków ze szkoły College St. Joseph, z małej miejscowości Ambohidratrimo i z domu dziecka, który jest pod opieką Fundacji Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru.

27 lutego gościliśmy w budynku nr 2 absolwenta Gimnazjum nr 3, Huberta Wągrowskiego – studenta UAM wydziału geografii i uczestnika wyprawy na Madagaskar. Hubert przybliżył nam swoją prezentacją i doświadczeniem z ubiegłego roku, jak wygląda życie ludzi, a w szczególności dzieci na Madagaskarze, które pragną uczestniczyć w życiu szkoły, gdyż często zdarza się, że jest to dla nich marzenie. Edukacja tam jest płatna i niestety nie wszystkich rodziców na to stać.

Celem projektu jest prowadzenie zajęć w szkołach podstawowych, pokazanie nowych metod nauczania oraz przekazanie materiałów dydaktycznych w celu utrzymania długofalowych efektów zamierzonych celów edukacyjnych projektu.

Pomóż dzieciom na Madagaskarze spełnić ich marzenie i dorzuć się do MADA WYPRAWKI.

Czego potrzebujemy?

-czerwone długopisy – skakanki, piłki, zielone długopisy, czarne długopisy, ołówki, temperówki, kredki, gumki do mazania, piórniki.

Projekt realizowany pod opieką p. Elizy Świerk i p. Magdaleny Wasiak.

Share