Z wizytą u szewca

Uczniowie ze świetlicy szkolnej udali się z wizytą do zakładu szewskiego. Dzieci były bardzo zaskoczone ponieważ w roli szewca zamiast mężczyzny, zastaliśmy kobietę. Pani opowiedziała o swojej pracy, wykorzystywanych narzędziach. Uczniowie dowiedzieli się, że u szewca można uszyć i naprawić buty, a także co to jest kopyto, cholewa, łaciarka czy imadło. Dzieci miały również możliwość zobaczyć maszyny i przybory, które ułatwiają pracę szewca, a także dotknięcia skór i innych materiałów. Aż trudno uwierzyć, widząc ilość obuwia do naprawy, że zawód szewca staje się zawodem zapomnianym i niezbyt popularnym. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość zadawania pytań właścicielce zakładu, która chętnie na nie odpowiadała. Kto wie, może ktoś z nas w przyszłości zainteresuje się tym ginącym zawodem.

Bardzo dziękujemy Pani Wandzie za miłe spotkanie. 

Tekst i zdjęcia: Ewa Trzęsicka

Share