Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dnia 8 marca świętowaliśmy nie tylko Dzień Kobiet, ale i spóźniony (ze względu na gnębiące nas choroby) Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Z tej okazji uczniowie klasy 6b ze swoją polonistką-panią Roumieh zaprosili naszych uczniów na spotkanie z językiem polskim.
Zaprezentowaliśmy wyniki klasowego projektu „Ojczyzna-polszczyzna”, podczas którego badaliśmy trudny problem wulgaryzmów. Niestety, okazało się, że bluźnierstwa nie są nam obce. Na szczęście, większość ankietowanych stwierdziła, że schwytani na tak brzydkim obyczaju, wstydzą się. Dlatego pani Roumieh wyraziła nadzieję, że kiedyś uczniowie zmądrzeją i przestaną bluźnić.

Następnie, uczniowie 6b wcielili się w role krasnoludków języka polskiego i zaprezentowali pochodzenie słów, które zmieniły swe znaczenie lub wyszły już z użycia. Występ krasnoludków spodobał się publiczności.

Na zakończenie nietypowej lekcji polskiego tradycyjnie już bawiliśmy się w tropicieli błędów, najlepsi tropiciele otrzymali dyplomy i symboliczne słodkości. 

Share