Zakończenie projektu „Solidarność. Podaj dalej!”

W pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy 4d wybrali się na pocztę.

Szukali tam oznak najpiękniejszej pory roku? Nie! Wysyłali pocztówki z przesłaniem solidarności do znajomych i nieznajomych w Polsce i za granicą. Panie z Poczty Polskiej cierpliwie zniosły obecność kilkunastu klientów (bo wszyscy naraz musieli polizać i przykleić znaczek) przy jednym okienku i życzyły nam powodzenia.

Cała klasa pilnie pracowała nad czytaniem obrazów, rozmawiała o równości, braterstwie i solidarności między ludźmi. Potem, wraz z rodzicami, nauczycielami i starszymi kolegami uczestniczyła w warsztatach pisarskich, na których powstały piękne, wzruszające teksty.

Udało się nam znaleźć sprzymierzeńców i pomocników wśród mieszkańców Kalisza. Pani tłumaczka pomogła przełożyć treść niektórych listów na język włoski. Zrobiła to bezinteresownie, stwierdzając, że też chce mieć swój udział w poprawianiu świata.

Tak więc nasze przesłanie „pofrunęło” do Włoch, Watykanu, Anglii oraz do Dydni w Bieszczadach, Warszawy, Gdańska i do władz Kalisza.

21 marca swoją pracę w projekcie ukończyli również uczniowie starszych klas- 8b, G3b i G3c. Tego dnia spakowali, zaadresowali i wysłali napisane przez siebie wiadomości w językach polskim oraz angielskim. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem składali pocztówki i sprawdzali poprawność adresów odbiorców. Korespondencja została skierowana do Anglii, Szwecji oraz do Szczecina, Włocławka, Warszawy i Wrocławia.

Teraz przyszło nam już tylko niecierpliwie czekać na odpowiedzi.

#fraternitycard #szkolazklasa #solidarnoscpodajdalej

Share