Innowacja Pedagogiczna „Ruch dla każdego”

Zgodnie z obietnicą, przedstawiamy kolejny ciąg atrakcji na zajęciach wychowania fizycznego w klasie 3a i 3b gimnazjum. W lutym dwie godziny zajęć realizowane były na lodowisku. Gimnazjaliści chętnie poddawali się łyżwiarskim szaleństwom. Z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na tafli. Niektórzy zaliczyli upadek, ale byli również mistrzowie. Uczniowie przekonali się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu. Wszyscy bawili się znakomicie.

W marcu na zajęciach gościliśmy pana Piotra Modrzyńskiego – szkoleniowca walki wręcz. Jest on również instruktorem strzelectwa, prowadzi biuro detektywistyczne oraz biuro obrony. Gość przeprowadził z gimnazjalistami warsztaty z zakresu samoobrony. Uczniowie poznali miejsca szczególnie wrażliwe na ból oraz nabyli umiejętność wykonania efektywnych chwytów obronnych, dzięki którym unikną ciosów i zapewnią sobie możliwość wyswobodzenia się z ucisku napastnika oraz szybkiego opuszczenia miejsca zagrożenia. Gimnazjaliści dzięki zajęciom zrozumieli, że to nie siła, ale wiedza i spryt rozstrzygają o sukcesie w konfrontacji z napastnikiem.

Opracowała: Dorota Stankiewicz-Wasela

Share