Konkurs z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

20 i 27 marca w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się dwuetapowy konkurs z pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowany przez panią Dorotę Stankiewicz-Waselę. Konkurs skierowany był do uczniów klas VIII i III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły. Łącznie było 14 drużyn dwu i trzyosobowych. Podczas I etapu drużyny rozwiązywały test. Siedem najlepszych zespołów przeszło do II etapu, który był częścią praktyczną. Podczas części praktycznej drużyna musiała wykonać poprawnie resuscytację krążeniowo-oddechową oraz pomóc osobie, która doznała złamania przedramienia i obojczyka. 

Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja z naszej szkoły w składzie: Kornelia Soroka i Anna Niewiadomska z klasy 3a, II i III miejsce wywalczyły zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 18.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za liczny udział w konkursie.

Share