III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „Born To Sing”

3 kwietnia 2019r. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „Born To Sing” skierowany do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych. Ideą konkursu jest zachęcanie dzieci do rozwijania umiejętności językowych i wokalnych.

Udział w trzeciej edycji konkursu zgłosiło osiem szkół: SP 1, SP 8, SP 11, SP 15, SP 16, SP 17, SP 18 oraz szkoła ”Talent Studio”. Placówki reprezentowane były przez solistki i solistów, którzy wystąpili w wybranym przez siebie repertuarze w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV – VI oraz klas VII – VIII.

Wszystkich młodych wokalistów wysłuchało i oceniało jury w składzie: pani Małgorzata Wrotkowska (przewodnicząca), pani Katarzyna Ślachetka, pan Borys Przetakiewicz oraz pan Wojciech Kupijaj. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele języka angielskiego: pan Przemysław Walczak oraz pan Jakub Grześkowiak.

Po zakończeniu części konkursowej nastąpił czas podsumowania, ogłoszenia wyników oraz wręczenia dyplomów, nagród i upominków.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii uczniów klas IV – VI:
I miejsce – Gabriela Garbowska , SP 16
II miejsce – Dominika Bartczak, SP 8
III miejsce – Dominika Gryndzińska, SP 17
Wyróżnienie – Martyna Kocańska, SP 1

W kategorii uczniów klas VII – VIII:
I miejsce – Alicja Brąszewska, Talent Studio
II miejsce – Laura Cieślewicz, SP 11
III miejsce – Julia Henzel, SP 18
Wyróżnienie – Katarzyna Antolak, SP 18

Nagrody i poczęstunek dla uczestników konkursu ufundowali: Dyrektor i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miejski w Kaliszu, wydawnictwo językowe Oxford University Press, właściciel sklepów odzieżowych QUI, Studio Nagrań Abba Pater w Kaliszu, Towarzystwo Polsko-Brytyjskie im. Josepha Conrada w Kaliszu oraz firma ‚Tiramisu’. Za pomoc serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu i zapraszamy za rok!

Share