VI Rajd Dzielnicami Kalisza „Szlakiem obiektów sakralnych”

W sobotę 6 kwietnia odbył się już szósty rajd Dzielnicami Kalisza. Jedną z przygotowanych przez organizatorów atrakcji było zwiedzanie kościoła o.o. Franciszkanów z przewodnikiem, Andrzejem Matusiakiem, i rozwiązywanie zagadek związanych z opowieścią oprowadzającego.

Na mecie rajdu odbywał się drużynowy śpiew, w którym najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu.

Następnie uczestnicy rajdu brali udział w konkursach sportowych „na wesoło”.

W tych konkurencjach najlepsi byli:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 17,

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 9,

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2.

Na mecie rajdu na uczestników czekał ciepły posiłek – zupa z kuchni polowej. Potem, korzystając z pięknej pogody i obecności trenerki Fabryki Formy, Mai Ignaszak, młodzi turyści oddali się z radością niezwykle zdrowej rozrywce, jaką jest zumba. Podczas tańca wyłoniono czworo najlepszych tancerzy, którzy otrzymali zestawy sportowe od Fabryki Formy i od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu. Przed ogłoszeniem wyników nastąpił pełen emocji pokaz freestylowych wrzutów do kosza w wykonaniu Arka „Aro” Przybylskiego – słynnego dunkera z Kalisza.

W konkursie wiedzy o kaliskich kościołach, najlepszymi okazali się:

I miejsce Agnieszka Forysiak z SP 3

II miejsce Maja Rolińska z SP 9

III miejsce Amelia Bączkiewicz z SP 11

Najlepsze projekty znaczków rajdowych wykonali:

I miejsce Wiktoria Milewska z SP 2

II miejsce Wiktoria Syguła z SP 16

III miejsce Wiktoria Drobnik z SP 17

W ogólnej klasyfikacji drużyny zajęły następujące miejsca:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 9

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 17

IV miejsce Szkoła Podstawowa w Opatówku

V miejsce Szkoła Podstawowa nr 3

VI miejsce Szkoła Podstawowa nr 16

VII miejsce Szkoła Podstawowa nr 11

VIII miejsce Szkoła Podstawowa nr 12

IX miejsce Szkoła Podstawowa nr 7

X miejsce Szkoła Podstawowa w Russowie

Nagrody wręczali sponsorzy: Radni Miasta Kalisza – Dariusz Grodziński i Eskan Darwich oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16w Kaliszu, Agnieszka Wańka. Wszystkie drużyny otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy.

Komandor Rajdu: p. Eliza Świerk

zdjęcia: p. Izabela Szymańska, Oliwia Zimniak (G3b)

Więcej zdjęć p. Izabeli Szymańskiej można znaleźć pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/YDMo4jQ4AfX2j9STA

Share