Warsztaty kulinarne w świetlicy szkolnej

7 maja 2019r. w świetlicy szkolnej uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli w owocowo- warzywnych warsztatach kulinarnych w ramach promocji zdrowego odżywiania. Wszystkie dzieci bardziej lub mniej sprawnie przygotowały wiele ciekawych potraw m.in.: sałatki owocowe, kanapki, sałatki warzywne, szaszłyki owocowe oraz warzywne koreczki. Uczestnictwo w warsztatach pozwoliło im rozwinąć zainteresowania kulinarne, poznać zasady zdrowego odżywiania, oraz dobrych obyczajów przy stole, a zdobyte umiejętności będą wykorzystane w życiu codziennym.

Po skończonych zajęciach wszyscy uczestniczyli w degustacji. Przygotowywanie potraw przyniosło dzieciom wiele radości i satysfakcji. W ich oczach można było zauważyć pewien rodzaj dumy i zadowolenia, że spędzili ten wolny czas z mamą, od której można się wiele nauczyć. 

Wszystkim mamom dziękujemy za mile spędzony czas i za wspaniałą lekcję zdrowego odżywiania.

 Tekst i zdjęcia: Ewa Trzęsicka

Share