Innowacja pedagogiczna „Szkolnej ławy czar – przygoda z kaligrafią i książką”- 22 maja 2019

22 maja uczniowie kl. 1a uczestniczyli w ostatnich już w tym roku szkolnym warsztatach kaligraficznych prowadzonych przez p. A Wojtynkę z Działu Zbiorów Specjalnych PBP Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu. Każdy miał szansę zdobyć tytuł „Mistrza kaligrafii”, jeżeli sprostał trudnej sztuce pięknego pisania. Wyzwaniem dla uczniów kl. 1a było spotkanie z małpką Poczytajką i Bibliomisiem, które poprowadziła p. A. Zimna. „Historia książki” w formie prezentacji multimedialnej cieszyła się największym zainteresowaniem dzieci. Podsumowaniem spotkania było wręczenie rękopisu książeczki napisanej przez Milenę Kupczyńską pt: „Miś Koala i Słoninka”. Z niecierpliwością czekamy na uroczystość zakończenia innowacji pedagogicznej, która odbędzie się 29 maja z udziałem zaproszonych gości. 

 Tekst i zdjęcia: Małorzata Kędzierska

Share