Dzień Dziecka w norweskiej wiosce Arendel.

To nie był zwykły dzień! To był dzień spędzony w miejscu, gdzie spotkaliśmy renifery, kuce fiordzkie i kucyki szetlandzkie. Od osób, które zajmują się nimi na co dzień dowiedzieliśmy się jak pielęgnować i karmić te zwierzęta, jakie są ich zwyczaje, jak poznać czy są w dobrym czy złym humorze, jak długo żyją, czym różni się samiec od samicy itd. Panie cierpliwie odpowiadały na nasze pytania i zdradzały ciekawostki o porożu reniferów, ich sposobie poruszania się czy czyszczeniu kopyt u koni. Po zwiedzaniu wioski przyszedł czas na szaleństwo – biegi pod piaszczystą górkę i wyścigi w dół, przeciąganie liny, grę w piłkę i zabawę chustą animacyjną. Może jeszcze kiedyś uda nam się wrócić do norweskiej wioski Arednel, która znajduje się wcale nie w Norwegii, a zupełnie niedaleko – we Włodzimirowie w pobliżu Zagórowa.

Dziękujemy rodzicom, którzy zorganizowali nam wycieczkę oraz tym, którzy z nami pojechali: p. Agacie Paceś, p. Martynie Pisuli, p. Błażejowi Pięknemu, p. Joannie Szkudlarek-Lichockiej, p. Małgorzacie Pięknej-Wróblewskiej oraz pp. Joannie i Piotrowi Wiśniewskim.

Zdjęcia: Izabela Szymańska

Share