Goście z Ukrainy

Od kilku dni w naszej szkole goszczą trzy nauczycielki z Marianówki na Ukrainie – Irena Nazarewicz, Irena Radanowicz i Olena Ladniuk. Ich pobyt odbywa się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Kalisz XXI, dzięki wsparciu Senatu RP. Panie uczestniczą w lekcjach języka polskiego różnych klas, zapoznają się z metodami i formami pracy z młodszymi i starszymi dziećmi. Rozmawiając z uczniami i nauczycielami doskonalą swoją znajomość języka polskiego, co wykorzystają w niedalekiej przyszłości prowadząc zajęcia języka polskiego w Marianówce.

Uczniowie klasy I c zabrali panie na łąkę, gdzie prowadzili obserwacje owadów oraz roślin. Dzięki otwartości, serdeczności i wielkiej wzajemnej ciekawości, zarówno dzieci jak i nasi goście uczą się od siebie nawzajem.

Tekst i zdjęcia: Izabela Szymańska

Share