Spotkanie z weterynarzem

28 maja 2019r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z weterynarzem. Pani weterynarz opowiedziała na czym polega jej praca i jak należy sprawować opiekę nad zwierzętami. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, opowiadały również o swoich zwierzątkach, które mają w domu. Zasypywały naszego gościa różnymi pytaniami na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi.

Lekarz weterynarii opowiedziała również o zasadach bezpieczeństwa podczas kontaktów ze zwierzętami i o konieczności szczepień. Omówione były również zasady prawidłowego żywienia oraz sposób w jaki należy dbać o ich higienę. Uczniowie mieli również możliwość zaopiekowania się zranioną owieczką w formie maskotki. Wielką atrakcją okazały się świnki morskie przyniesione przez panią Martynę. Dzieci za pomocą stetoskopu mogły posłuchać bicia ich serduszek.

Po tej wizycie wiemy jak dbać i pielęgnować zwierzątka zwłaszcza domowe. Na zakończenie dzieci otrzymały od naszego gościa kolorowanki za które bardzo dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy pani Martynie za poświęcony czas i dostarczenie nam wspaniałych przeżyć.

Tekst i zdjęcia: Ewa Trzęsicka

Share