Nadchodzą wakacje!

Już za kilka dni pożegnamy się ze szkołą. Upragnione wakacje to czas odpoczynku, ale też czas zwiększonej liczby wypadków. Warto wiedzieć jak wezwać pogotowie, co robić gdy zasłabnie babcia, gdy ktoś straci przytomność, gdy młodszy brat zakrztusi się cukierkiem, a także jak opatrywać zdarte kolana czy stłuczone łokcie. Tego wszystkiego uczył uczniów klasy 1c pan Błażej Piękny, który jest ratownikiem medycznym. W praktycznych ćwiczeniach na równi z uczniami uczestniczyły goszczące w naszej szkole nauczycielki z Ukrainy.

Bardzo dziękujemy panu Błażejowi – tacie Olgi i Huberta – za taką ważną lekcję. Mamy nadzieję, że z wiedzy i umiejętności będziemy korzystać rzadko lub wcale, bo wakacje powinny być dla wszystkich bezpieczne i radosne.

Tekst i zdjęcia: Izabela Szymańska

Share