Świat Dzikiego Zachodu

11 czerwca klasa 2b odwiedziła Westernland w Józefowie k/Chocza, gdzie znajduje się największa wioska indiańska w Europie. Jazda autokarem minęła szybko, bo śpiewom nie było końca (nasze piosenki bardzo się podobały panu kierowcy). W wiosce dzieci oglądały oryginalne tipi (domy Indian), totemy, historie piktograficzne na skórach, oryginalne stroje, narzędzia codziennego użytku, obozowisko traperów i poszukiwaczy złota. W formie zabawy przeniosły się w świat Dzikiego Zachodu minionej epoki. Otrzymały indiańskie imiona. Spotkały się z rdzennymi Indianami i zatańczyły wspólnie taniec „bizona”. Zdobywały sprawności indiańskie: rzut tomahawkiem, rzut kapeluszem na rogi bizona, rzut podkową, płukały złoto. Pokonały indiański tor przeszkód. Pogoda nas nie oszczędzała – mimo upału humory dopisywały, a dzieci były niestrudzone. Było mnóstwo konkurencji i zabaw: dojenie krowy (tu mama Julki była świetna), przeciąganie liny (dzięki pomocy mamy Wiktora chłopcy wygrali), ujeżdżanie byka, skoki na trampolinie, zabawy na dmuchanych zamkach. Po takich emocjach poczęstunek przy traperskim grillu bardzo smakował. Każde dziecko otrzymało pamiątkę i list gończy ze zdjęciem. Mimo, że było gorąco, to wśród Bladych Twarzy z 2b panował radosny nastrój.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie wycieczki i opiekę podczas tego wspaniałego edukacyjno-rekreacyjnego wyjazdu.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bazela

Share