Warsztaty o niepełnosprawności. Podsumowanie innowacji „Jest tyle sposobów, żeby być człowiekiem”.

Na zakończenie drugiego roku innowacji, której celem jest integracja naszych uczniów z osobami niepełnosprawnymi i rozwój wolontariatu, w murach naszej szkoły gościliśmy panią Jolantę Sturgólewska- terapeutkę, neurologopedę i nauczycielkę SP nr 19 w Kaliszu.

Nasz gość przygotował warsztaty dla młodszych uczniów, podczas których mogli się oni przekonać, jakie trudności niesie życie osoby niepełnosprawnej ruchowo lub z zaburzeniami mowy. Zajęcia w sposób przystępny i czasem na wesoło pokazały, że niełatwo jest wykonywać podstawowe czynności życiowe czy porozumieć się z innymi, gdy szwankuje nasze ciało.

Tekst i zdjęcia: Sławomira Roumieh