Nauka poprzez zabawę w klasie 2b

Nauka poprzez zabawę daje radość z działania, poznawania, odkrywania i poszukiwania. Realizowany w klasie 2b cykl uczniowskich prezentacji zainteresowań i pasji jest tego najlepszym przykładem. Takie zajęcia przekonują, że uczenie nie wymaga czynności nauczania wyłącznie od nauczyciela. Dzieci świetnie uczą się od siebie i ze sobą. Rolą wychowawcy jest inspirowanie, wzmacnianie dziecięcych pomysłów i stworzenie życzliwej atmosfery do działania. O tym, że dziecięcych pasji nie można tłumić wiedzą też rodzice, którzy wspierają dzieci w rozwijaniu ciekawości poznawczej, bo to na ciekawości budują się prawdziwe zainteresowania.

Uczennice Julia Kozłowska i Zuzia Lipatow to autorki ostatnich tegorocznych prezentacji. Obie są ciekawe świata. Julia to miłośniczka przyrody, Zuzanna uwielbia podróże. Dziewczynki w bardzo interesujący sposób przekazały swoje wrażenia i wiedzę z wyjazdów z rodzicami, Julia
 z Palmiarni w Poznaniu, Zuzia z pobytu w Egipcie. Julia zabrała nas
 w podróż po odległych kontynentach przedstawiając bogatą roślinność różnych stref klimatycznych. Zuzia o starożytnym i współczesnym Egipcie wiedziała prawie wszystko. Koledzy z klasy aktywnie uczestniczyli w tych prezentacjach. Zadawali pytania: jak? gdzie? kiedy? dlaczego? Wykonując ciekawe zadania korzystali z różnych źródeł i materiałów.

 Lato na pewno przyniesie ze sobą  wiele nowych wrażeń…

Wykorzystajcie wakacyjny czas na obserwację przyrody, poznawanie nowych miejsc i odkrywanie swoich zainteresowań i pasji. 

  Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bazela

Share